Menu

Strona Główna Godziny Przyjęć Koronawirus Działania Ochronne Szczepienia COVID Szczepienia Grypa Personel Diagnostyka Kontakt Przydatne linki

Diagnostyka

Logo

Ważną rolę we właściwym postępowaniu leczniczym odgrywa sprawna i rzetelna diagnostyka.

Gabinet zabiegowy - w gabinecie zabiegowym pobierana jest krew do badań, wykonywane są pomiary ciśnienia tętniczego, ekg ,badanie moczu.

Pobieranie krwi do badań odbywa się we wtorki w godzinach 8.00-10.00 a także w wybranych przypadkach w środy w godzinach 8.00-11.00.

Badania laboratoryjne wykonują laboratoria ALAB i Diagnostyka w Głogowie.

Do pobrania krwi do analizy należy zgłosić się na czczo. Mocz do badania ogólnego należy pobrać po wcześniejszym umyciu się, ze środkowego strumienia, do czystego pojemnika.

EKG - w celu wykonania badania ekg, wcześniej zleconego przez lekarza naszej przychodni, należy zgłosić się do gabinetu zabiegowego.

Pomiar poziomu glukozy - po zleceniu przez lekarza naszej przychodni codziennie w godzinach porannych. Pacjent powinien być na czczo.

RTG - zlecone w ramach NFZ przez lekarzy naszych przychodni badania radiologiczne wykonuje nieodpłatnie Szpital Powiatowy w Głogowie przy ulicy Kościuszki 15 oraz MCZ przy ulicy Sportowej 1B.

USG - jamy brzusznej (jedyne badanie ultrasonograficzne pozostające w kompetencji lekarza podstawowej opieki zdrowotnej) zlecone w ramach NFZ przez lekarza naszej przychodni wykonuje nieodpłatnie Pracownia USG Konsylium w Głogowie przy ul. Gwiaździstej , Pracownia USG Szpitala Powiatowego w Głogowie oraz Pracownia USG STOMED w Głogowie przy ul. Cybisa 17.